http://www.tesvikhaber.com.tr/wp-content/uploads/2017/04/tesvikhaber-3.jpg

SON DAKİKA

ERR2 - Böyle bir site mevcut değil.
Teşvik Haber

Genç Çiftçi Projesi’nde 30 bin TL hibe başvurusu başlıyor

Genç Çiftçi Projesi’nde 30 bin TL hibe başvurusu başlıyor
Bu haber 01 Nisan 2017 - 11:27 'de eklendi ve 650 views kez görüntülendi.

Genç çiftçiyi destekleme projesi kapsamında yapılacak hibe ödemesi için başvurular başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca verilmesi kararlaştırılan ve 18 ila 41 yaş arası çiftçilerin faydalanabileceği destek, Türkiye genelinde 20 bin nüfus altı yerleşim birimlerinde ödenecek. İşte, tarımda devamlılığın sağlanması kapsamında genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi amacıyla 30 Bin TL’ye kadar verilecek hibe desteğine ilişkin bazı ayrıntılar….

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunuyor.
 

30 BİNE KADAR DESTEK

Bu kapsamda, kırsal alanda yaşayan 18-40 yaşındaki çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, yöresel, hayvansal, tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelerine 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacak.
 
İllerde desteklenecek genç çiftçi sayısı ve hibe miktarı, Kalkınma Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) belirlediği, genç çiftçi nüfusu, kırsal alandaki yerleşim birimleri sayısı,  kırsal alan nüfusu ve sosyoekonomik gelişmişlik endeksi kriterleri ve programın yıllık bütçesi dikkate alınarak tespit edilecek.
 
Tebliğin yayımlandığı tarih itibarı ile 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış, ücretli çalışan olmayan ve örgün eğitime devam etmeyen, 15 büyükbaş veya 50 küçükbaştan fazla hayvanı bulunmayan, 50’den fazla arılı kovanı olmayan, aynı proje konusunda Tarım Bakanlığının diğer hibe programlarından yararlanmamış genç çiftçiler başvuruda bulunabilecek.
 
Ön başvurular “https://gencciftci.tarim.gov.tr” uzantılı yazılım üzerinden, kesin başvurular ise genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet taahhüdünde bulunduğu yerleşim biriminin bağlı olduğu il veya ilçe müdürlüklerine şahsen yapılacak. Başvurular, tebliğin yayımlandığı tarihten itibaren 5 iş günü geçtikten sonra başlayacak ve 20 iş günü boyunca devam edecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ TEŞVİK HABER – www.tesvikhaber.com.tr

 

NÜFUSU 20 BİNDEN AZ YERLEŞİM YERLERİNDE

Uygulama, nüfusu 20 binden az olan yerleşim birimlerini kapsayacak. Ayrıca, 14 büyükşehir kurulması için çıkarılan 6360 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinden önce tüzel kişiliği olan ve nüfusu 20 binin altındaki yerleşim birimlerinde yaşayan genç çiftçiler de hibeden faydalanabilecek.

ÖDEMELER ZİRAAT BANKASI’NDAN ALINACAK

Ayrıca hibe ödemesi, Ziraat Bankası tarafından Türk lirası olarak yapılacak.
 

HAKSIZ DESTEKLEME SÖZ KONUSU OLURSA!

Haksız destekleme ödemeleri belirlenmesi durumunda ise Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunda belirtilen gecikme zammı oranları dikkate alınarak, ödeme tarihinden itibaren hesaplanan kanuni faiziyle birlikte geri alınacak. İdari hata sonucu düzenlenen belgelerle yapılan ödemeler hariç olmak üzere, tebliğle belirlenen destekleme ödemelerinden haksız yere yararlandığı tespit edilen genç çiftçiler, 5 yıl süreyle hiçbir destekleme programından yararlanamayacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER